Fotografia dla początkujących darmowy ebook

fotografia dla początkujących pdf ebook

Fotografia dla początkujących

Aleksander Łamek

darmowy ebook

Niejedna osoba, marząca o robieniu dobrych zdjęć, kupuje aparat, zaczyna pstrykać fotki, po czym z rozczarowaniem zauważa, że jej zdjęcia są słabe. Jest to zupełnie naturalne i większość początkujących fotografów było kiedyś w takiej sytuacji. Fotografowanie to umiejętność, którą rozwija się stopniowo, poprzez zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń.

Doskonale pamiętam swoje początki, gdy słabe zdjęcia niemal zniechęciły mnie do przygody z fotografią. Na szczęście nie poddałem się, tylko zacząłem poszerzać swoją wiedzę na ten temat i wkrótce okazało się, że robienie dobrych zdjęć, wcale nie jest takie trudne. Z czasem zacząłem nawet prowadzić mini warsztaty z fotografii dla osób początkujących. Pozwalały one uczestnikom zdobyć konkretną wiedzę, a przy okazji dobrze się bawić.

Dokładnie taki sam cel przyświecał mi w trakcie pisania tej publikacji. Jest ona książkową wersją moich warsztatów. Pragnę, aby każdy kto ją przeczyta, nie tylko zaczął robić lepsze zdjęcia, ale także czerpał z tego maksimum satysfakcji i radości. W części pierwszej, którą w tej chwili czytasz, skupiam się na kilku najważniejszych tematach, poczynając od wyboru sprzętu, poprzez podstawową wiedzę o fotografowaniu, sposobach fotografowania roślin, zwierząt, ludzi, fotografię nocną, a kończąc na cyfrowej obróbce zdjęć.

Niektóre zagadnienia celowo uprościłem po to, aby maksymalnie ułatwić czytelnikom naukę podstaw fotografii. Dlatego nie należy wiedzy zawartej w tej publikacji traktować jako jedynie słusznej. Zachęcam do lektury innych książek o fotografowaniu, których autorzy mogą mieć nieco inne podejście do części omawianych tutaj tematów.

Zapraszam do lektury i życzę Wam wielu świetnych zdjęć oraz dobrej zabawy.

Link do książki (plik PDF 30MB, 94 strony)