Nadwaga i otyłość. Małymi krokami do zdrowia. Darmowa książka

nadwaga i otyłość

Ta licząca ponad 100 stron darmowa książka została przygotowana przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, które jest finansowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Pobierz tę książkę (plik PDF 27 MB)

Jest ona skierowana przede wszystkim do osób, które mają problemy z nadwagą i otyłością. Jednak skorzystają z niej też osoby bez nadwagi, które pragną zdrowiej się odżywiać. Najważniejsze w tej książce są dwa rozdziały.

Rozdział trzeci wyjaśnia jak należy prawidłowo się odżywiać. Czytelnik przeczyta w nim m.in. o 10 zasadach zdrowego żywienia oraz o gęstości energetycznej.

Z kolei rozdział czwarty skupia się na psychicznych aspektach żywienia. W tym rozdziale poruszane są takie tematy jak odpowiednia motywacja, błędne przekonania na temat diet, w jaki sposób stosować elastyczne podejście w dietach, jak odróżnić głód od zachcianki, na czym polega uważne jedzenie oraz mity na temat diet.

Na deser jest jeszcze rozdział piąty, w którym zostały zaprezentowane różne potrawy, które warto włączyć do swojego jadłospisu. Muszę przyznać, że wyglądają one naprawdę smakowicie.